Home Cv-ul meu Ajutor Despre
Home → Descrierea ofertei de munca

Merceolog (produse alimentare)

Data publicarii : 19/01/2018
Data expirarii : 18/07/2018
Categoria: Management
Locatie: Chisinau
Salariu (Min/Max): -
JobRef: MN-14305
DESCRIERE OFERTA
Responsabilități:
- Verificarea proprietăţilor produselor, pentru a fi conform cerinţelor
- Analizarea ofertelor primite de la furnizori şi să aleagă oferta optimă ȋn raport cu atributele de calitate impuse de instituţia angajatoare
- Analiza vânzărilor, inclusiv raportarea stabilită
- Realizarea documentaţiei necesare şi ȋntreţinerea relaţiilor cu furnizorii şi clienţii
- Negocierea clauzelor contractuale şi stabilirea celor mai bune preţuri şi termene
de livrare pentru produsele solicitate
- Monitorizarea recepţiei produselor comandate şi asigurarea respectării cantităţii şi a
standardelor de calitate
- Inventarierea produselor deja existente ȋn magazine
- Stabilirea necesarului de achiziţii ȋn raport cu nevoia magazinelor firmei şi cerinţelor pieţei
- Menţinerea unui contact permanent cu actualii şi potenţialii furnizori pentru a obţine cele mai bune oferte de produse şi materiale
- Depozitarea mărfurilor ȋn conformitate cu normele specifice fiecărui produs şi ţine
evidenţa lor primară
- Menţinerea relaţiilor de bună colaborare cu celelalte departamente ale firmei
- Monitorizarea completării şi ţinerii evidenţei documentației de vânzare şi
avize ȋnsoţire a mărfii
- Verificarea întreţinerii şi utilizării corespunzătoare a mijloacele din dotare

CERINTE FATA DE CANDIDAT
Scopul funcției:
- Menținerea continuă a activității magazinelor cu produse alimentare
- Aprovizionarea cu mărfuri a magazinelor firmei
- Majorarea continuă a vânzărilor
- Mărirea numărului de clienți
- Administrarea echipei de vânzători consultanți

Cerințe de calificare:
- O bună experiență de management în vânzări minimum 3 ani, obligatoriu
- Cunoașterea normelor de păstrare a bunurilor pe care le are în gestiune
- Experiență în instruirea vânzătorilor consultanți
- Cunoașterea limbii române și limbii ruse
- Creativitatea și capacitatea de a găsi în termeni restrânși soluții optimale
- Cunoașterea și aplicarea principiilor și circulației documentare în vânzări
- Studii superioare
- Experiență relevantă în funcție de management
- Word, Excell, 1C 8.3 la nivel de utilizator
- Permis de conducere, cat. B
- Propriul automobil constituie un avanaj
- Capacitate de sinteză și analiză
- Abilități de planificare, coordonare a lucrului echipei din subordine
- Stabilirea priorităților în activitate
- Abordare sistemică

BENIFICII SI BONUSURI OFERITE
Condiții:
- Salariu fix + bonus
- Pachet social
- Instruire gratuită
- Compensarea combustibilului
- Compensarea uzurii automobilului

Ești interesat? Expediază CV-ul și o poză la adresa:

HR@nivalli.md cu menționarea: “Merceolog“.
Telefon de contact 068686535

Date de contact ale companiei
Tel: 068686535

© Copyright 2018, IDS Consulting         Termeni si conditii de utilizare       Trimite-ne parerea ta
info@hr.md     На русском языке